A hurling népszerűsége azzal is magyarázható, hogy világszerte hány ír származású ember van. Lehet, hogy szeretnék magukévá tenni elődeik kultúráját. Ha ez a helyzet, akkor valószínűleg a hurlingot választják legjobb sport, amelyre fogadni lehet.
A fogadók nem akarnak olyan sportot választani, amelyet unalmas nézni. Ehelyett inkább valami magas oktánszámú akciót részesítenek előnyben. A hurlingmérkőzések gyors tempójúak, és gyakran testkontaktussal járnak a játékosok között. A játék ezért ugyanazt a vonzerőt kínálja, mint a rögbi, a box és az MMA. Ezenkívül a szabályok nagyon pontosak, így a játékosok korlátozhatják a megjósolhatatlan változók számát. A Hurling ideális mindazok számára, akik egybefüggő szerkezetű sportokat keresnek.
A Hurling a gael Írországból származik. A játékosok hurlie-nak nevezett fabotokkal ütik a labdákat (sliotarokat) az ellenfél kapufái közé. Egy pont jár, ha a sliotar átmegy a keresztlécen. Három pontot ér, ha egy kapus által őrzött hálóba kerül.
A Sliotarokat a játékos hordozhatja, de csak négy vagy kevesebb lépésig. Ha a játékosok tovább akarják tartani a labdát, akkor pattanniuk kell, vagy ki kell egyensúlyozniuk a labdát a dobás végén. A levegőben vagy a földön is elüthetik őket. A rövid hatótávú passz nyílt kézzel gyakori taktika.
Minden csapat 15 főből áll. Minden mérkőzésen öt sub megengedett. Számos oka lehet annak, hogy egy játékost technikai hibával vádolhatnak. Ennek oka a jelenleg érvényben lévő számos szabály. Az ellenfél játékosai közötti fizikai érintkezés megengedett, de szigorú szabályokat kell betartani. A töltõ személynek legalább az egyik lábának a földön kell lennie. Az érintkezés váll-váll töltés formájában történik.
Sérüléseket okozhat, ha általában nem viselnek védő testpárnát. 2010 óta az arcvédővel ellátott sisakok kötelezővé váltak a legtöbb hurlingbajnokságban. A szabályokat a Gael Atlétikai Szövetség diktálja. Annak ellenére, hogy kapcsolatban áll Írországgal, a profi csapatok a világ minden tájáról érkeznek. A sportág híres nevei Észak-Amerikából, Dél-Koreából, Ausztráliából és Dél-Afrikából származnak.